LunaChess

LunaChess › Satranç Açılışları › Polish Defense

Polish Defense

Polish Defense, 2 farklı varyantı bulunan bir satranç açılışıdır. Bu sayfada açılışın ana pozisyonu, tüm varyantları ve diyagramları yer alır.

The Polish Defense is a chess opening with 2 catalogued lines. Study the key positions below.

Polish Defense pozisyonua8b7c6d5e4f3g2h1♜♞♝♛♚♝♞♜♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♜♞♝♛♚♝♞♜
Polish Defense — ana pozisyon / main position. FEN: rnbqkbnr/p1pppppp/8/1p6/3P4/8/PPP1PPPP/RNBQKBNR

Polish Defense ana varyantları

Polish Defense varyant diyagramları

Polish Defense: Spassky Gambit Accepteda8b7c6d5e4f3g2h1♜♞♛♚♝♞♜♟︎♝♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♝♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♟︎♜♞♝♛♚♞♜
Polish Defense: Spassky Gambit Accepted

Tüm varyantlar (2)

← Tüm satranç açılışları · Bu açılışı analiz tahtasında çalış · Online satranç oyna